Banyo

Banyolar, evlerin diğer bölümleri kadar özen gösterilmeyi hak eden birimler. Arınmanın, temizlenmenin mekanı olduğu kadar, aynı zamanda içinde huzur bulduğumuz, kendimizle kaldığımız çok özel alanlar olduğunu bilmeyen yok. Ve bu özelliği nedeniyle, zevkinize, bütçenize, ruhunuza en uygun dekorasyon araçları ile, bu mekanları “kendinize özel” hale getirmeniz de mümkün.

 

Pratik banyo dekorasyon önerileri;

  • Eğlenceli renkleri deneyin

Bir fırça, boya ile banyonuza kolay bir makyaj yapmanız mümkün. Sadece birkaç saatinizi ayırarak banyonuza tamamen yeni bir görünüm verebilirsiniz. Banyo, evin başka yerlerinde kullanamayacağınızı düşündüğünüz eğlenceli renkleri denemek için ideal bir yer. Aklınızdan geçen o rengi bulun ve değişimin startını verin.

  • Duş perdesi deneyin

Eğer banyonuz küçük ve duşakabin koyacak kadar yeterli bir alana sahip değilse duş perdesi kullanmayı deneyebilirsiniz. Küçük bir banyoda bir duş perdesi ortamı oldukça değiştirebilir. Duş perdesi ucuzdur. Canınız sıkıldıkça değişik renklerde ve şekillerde duş perdesi takabilirsiniz. Dolayısla çok cesur bir seçim yapmanıza ve fazla düşünmenize gerek yok.

  • Banyo ürünleri

Havlular, paspaslar banyonuzun görünümünde önemli bir rol oynuyor. Bu yüzden hasar görmüş, eskimiş ya da pis olmamalı. Bu ürünlerin ucuz, eğlenceli ve etkili olmaları banyonuzu güzelleştirecek. Piyasada birçok farklı çeşitte banyo paspası, havlu bulunuyor. Hoşunuza gidenlerden birkaç takım alın, canınız sıkıldıkça değiştirin.

  • Yeni bir hava

Küçük objeler, banyonuza yeni bir hava katabilir.  Sabunları koymak için güzel bir tabak, renkli raflar kullanmayı düşünebilirsiniz. Üstelik böyle şeylere çok para harcamanıza da gerek yok. Eğer yeni banyo aksesuarları için alışveriş yapmayı planlıyorsanız bu tür ürünleri satan yerlerdeki indirim zamanlarını takip edin. İndirime denk gelirseniz çok daha ucuza birbirinden güzel ürünlere sahip olabilirsiniz.

  • Temiz bir banyo her zaman güzeldir

Bir banyo her zaman yüzeyi parlakken güzel gözüküyor. Bu yüzden banyo temizliğini her zaman önemseyin. Banyonuzu baştan aşağa temizleyin. Dekor değişiklikleri parlak, temiz, ferah bir banyoda daha fazla göze çarpar. Dağınıklıkları ve pislikleri temizleyin, pas lekelerini ortadan kaldırın.

  • Güzel kokular

Kokular, bir banyo için olmazsa olmazlardandır. En sevdiğiniz banyo kokularını, sabun kokularını banyonuza koymayı ihmal etmeyin. Mis kokulu bir banyo, banyo zevkinizi daha da eğlenceli kılacak.