Amerikan Panel Kapı

Amerikan Panel Kapı,  ağaç ürünlerinden yapılan bir kapı türü olarak biliniyor. Son yıllarda özellikle yeni yapılan binalarda sıkça tercih edilen Amerikan Panel Kapılar, birçok farklı renk ve modelden oluşuyor.

 

Amerikan Panel Kapıların sıkça tercih edilmesinin nedenleri şık görünmesi, uygun fiyatlı olması,  birçok farklı model ve renkte olması olarak açıklanabilir. Ayrıca bu tür kapıların montajının da kolay olması, Amerikan Panel Kapıların inşaat sektöründe sıkça kullanılan malzemeler olmasını sağlıyor.

 

Şık görünen Amerikan Panel Kapıların imalatında petek, ahşap ya da mdf vb. dolgu malzemeleri kullanılıyor. Dolgu malzemesinin iki yüzüne kapı paneli preslenmek suretiyle Amerikan Panel Kapı elde ediliyor.

 

Amerikan Panel Kapı hakkında,

 

Müşterilerin isteğine göre kapılar; düz renkli yani Beyaz, kırık beyaz, Krem, Açık Krem, olarak hazırlanabildiği gibi, eskitme tekniğiyle; Meşe, Ceviz, Maun, Akça ağaç gibi Ahşap görünümlü halede getirilebiliyor

 

İsteğe bağlı olarak cam bölmeli veya karolajlı olarak üretilebiliyorlar. Amerikan Kapı panelinin en büyük avantajı kesilerek ebatlanabilmesi olarak öne çıkıyor. Bundan dolayı ölçü problemi olmuyor.

 

Ayrıca yine isteğe bağlı olarak iki ya da daha fazla kanat, yavrulu ya da birden fazla yavrulu olarak hazırlanabiliyor. Amerikan Panel Kapılar sürgülü ya da çarpma kapı şeklinde de hazırlanabiliyor. Bütün Amerikan  Panel Kapı modellerinde, gömme kapı kilidi veya Amerikan otel tipi (yuvarlak) kilit kullanılabiliyor.

 

Amerikan panel kapısı seri üretim yapılarak direkt satış için bekletilebileceği gibi sipariş usulü, ölçü alınarak özel üretim şeklinde de müşterilere sunulabiliyor.

 

Bilinçli, kapıdan anlayan, satın aldığı kapının evine özel olmasını isteyenler sipariş üretim Amerikan Panel Kapısını tercih ediyorlar.

 

Camlı, camsız müşterinin talebine göre Amerikan Panel Kapı üretilebiliyor. Montaj aşamasında en son kapı camları takılıyor. Amerikan Panel Kapı kasası duvar ölçüsüne göre çivi kullanılmadan üretiliyor.

 

Hazır Amerikan Panel Kapısında ise belli ölçülere kadar ayarlanabilir kasa kullanılıyor. Amerikan Kanel Kapısının sessiz örtülebilmesi için conta kullanılıyor. Conta sistemi çıkan sesi en aza indiriyor.