PVC Kapı

PVC kapılar, yalıtım, dayanıklılık, bakım ve yüksek mukavemet değerleriyle tüketiciler için en uygun seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor.

 

Kapı imalatında en çok öne çıkan malzemeler ahşap, alüminyum ve PVC olduğu biliniyor. Ahşap, yalıtım açısından iyi sonuçlar verebilmesine karşın sürekli bakım istemesi ve çabuk deforme olabilmesi ve maliyeti nedeniyle günümüzde çok tercih edilmiyor.

 

Alüminyum ise yüksek mukavemetine karşın düşük yalıtıma sahip olması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle çok avantajlı görülmüyor.

 

PVC kapılar ise iyi yalıtıma sahip olması, uzun yıllar dayanarak bakım gerektirmemesi, uygun tasarım ve destek elemanlarıyla yüksek mukavemetlere erişebilmesi, ahşap ve alüminyuma oranla daha düşük maliyeti sebebiyle en çok tercih edilen malzemelerin başında geliyor.

 

Çağdaş üretim yöntemleri ve işleme standartlarıyla PVC’nin sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunan bir malzeme haline gelmesi PVC kapılara olan ilgiyi de artırdı.

 

PVC kapıların avantajları neler?

 

    • PVC kapılar iyi bir maliyet -yarar oranına sahip

PVC kapılar, tüketicilere hem satın almada hem de kullanım ömürleri boyunca belirgin maliyet avantajları sunuyor. Ahşap ve alüminyum kapıların PVC kapılara göre daha pahalı olduğu biliniyor. Yüksek enerji tasarrufu potansiyeli ve uzun kullanım ömrüne sahip olan PVC kapılar, asgari bakım gerektirmesi göz önüne alındığında uzun vadede de tasarruf sağlayabiliyor.

    • PVC kapıların bakımı kolay

Kaliteli PVC kapıların bakımı son derece kolay. Diğer taraftan ahşap kapıların düzenli bakım ve boya gerektirmesi göz önünde bulundurulduğunda PVC kapılar daha dirençli görünüyor. Son teknoloji ürünü PVC kapıların her türlü hava şartına dayanıklı olduğu biliniyor. Pürüzsüz profil yüzeylerin kolay bakım özellikleri nedeniyle PVC kapı temizlemede ihtiyaç duyulacak tek şey sıvı bulaşık deterjanı oluyor.

    • PVC kapılar dayanıklı

Ahşaptan yapılan kapılarına göre daha az bakım istemesi PVC kapıların tercih edilmesini sağlıyor. Kaliteli PVC kapılar  bozulmaya dirençleri ve uzun yıllar boyunca yüksek seviyede işlevsellikleriyle öne çıkıyor. Uzun kullanım ömürleri göz önünde bulundurulduğunda PVC kapılar ayrıca binanın, dairenin değerini korumak bakımından da iyi  bir yatırım olarak öne çıkıyor.

    • PVC kapılar kaynak tasarrufu sağlıyor

PVC kapılar %100 geri dönüştürebilir ürünlerden üretiliyor ve bu nedenle önemli ölçüde kaynak tasarrufu sağlıyor. Geri dönüştürülebilir olmalarının yanı sıra, PVC profillerin dayanıklılığı ve düşük kirlilik seviyeleri ekolojik denge oluşturulmasına yardımcı olarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. PVC kapıların üretim sürecinde de daha az enerji tüketiliyor.