Çimstone Tezgahlar

Çimstone tezgahlar, son yıllarda mutfaklarda en çok kullanılan tezgah türlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Çimstone, ileri teknolojik süreçle üretilen kuvars esaslı kompoze taş. Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, Çimstone’a sağlamlık ve dayanıklılık kazandırıyor. Farklı dokularda, çeşitli efekt malzemelerle, geniş bir renk skalasında üretilebilen Çimstone tezgahlar estetik görüntüsü, üstün dayanımı ve kullanım kolaylığı ile mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasındaki yerini sağlamlaştırmaya başladı.

Çimstone hakkında bilgiler.

 

Çimstone yüksek aşınma, çizilme, darbe dayanımına sahip, leke tutmayan, gözeneksiz yapısından dolayı kolay temizlenebilen, parlatma veya cila istemeyen, özel bakım gerektirmeyen bir malzeme olduğu için mutfaklarda en çok kullanılan tezgah türlerinden biri olarak öne çıkıyor. Mutfak tezgahları, banyo bankoları, zemin kaplamaları, iç ve dış cephe kaplamaları, merdiven, denizlik, süpürgelik gibi farklı uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile şık ve modern mutfakların mimari çizgisini tamamlayan estetik görüntüye sahip.

 

Kompakt yapısı sayesinde Çimstone tezgahlar, bakteri üremesine elverişli ortam oluşturmadığı için mutfaklarda kullanım açısından son derece uygun. Çimstone diğer doğal taşlara zarar veren sirke, limon, zeytinyağı gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmez. Çimstone değişik beklentilere uygun farklı renklerde üretilebilir. Sadece silmekle yüzey, ilk günkü yeni ve temiz görüntüsüne kavuşabiliyor.

 

Çimstone kırılma, aşınma ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklı ancak her türlü yüzey gibi güçlü kimyasallar ve çözücüler, termal şok, yüzeye uygulanacak aşırı kuvvet veya darbeye maruz kalması durumunda kalıcı olarak hasar görebiliyor. Bu sebeple, Çimstone’un uzun yıllar ilk günkü görünümünü koruması dikkatli olmak gerekiyor. Mutfaklarında Çimstone tezgah kullananlar kesme tahtası ve nihale kullanmayı ihmal etmemeli.