Ray Dolap

Ray Dolap Modelleri; yatak odası takımları arasında son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerin başında yer alıyor.Ray dolap, sürgülü kapak sistemi ile kullacılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Klasik gardrop modellerine göre daha işlevsel olan ray dolaplar, birçok farklı model ve renk seçeneği ile mobilya tercihlerinde bir adım daha öne çıkıyor.

 

Ray dolap, ismini kapaklarından alıyor. Ray dolapların kapakları, ray sistemiyle hazırlandığı ve sürgü mantığıyla hareket ettiği için menteşeli kapaklara göre daha kullanışlı oluyor. Ray dolaplarda menteşeli kapakların açılma mesafesini ortadan kaldırarak yerden önemli ölçüde tasarruf elde edilebiliyor.

 

 

 

Sürgülü kapak sistemlerinin kullanıldığı ray dolaplar, eski tip gardoplara göre daha dayanıklı. Eski tip gardroplarda kullanılan menteşe sistemi zaman içinde bazı sıkıntılar oluşturabiliyor. Menteşelerin özelliğini yitirmesi, kapakların uyumsuz kapanmasına ve düşmesine neden olabiliyor. Bu ve benzeri problemler, ray dolap modellerinde yaşanmıyor.

Ray dolaplarda genelde ölçüye göre çalışılıyor ancak fabrikasyon çalışan birçok firmanın da ray dolap modelleri bulunuyor. Ölçülü çalışılan ray dolaplar daha avantajlı. Çünkü iç tasarımını ihtiyaca göre şekillendirip daha kullanışlı hale getirmek mümkün oluyor.

 

Raylı dolaplar içinde bulundukları alanın bir parçasıymış görüntüsü veriyor. Kapakları odalarda yer kaplamadan açılıp kapanabiliyor. Yerden tavana ve duvardan duvara yapılabildiği için daha fazla alan kullanılabiliyor. Ayrıca zemin ve tavanın arasına uygulandığı için deprem esnasında dolabın öne devrilme riski ortadan kalkıyor.
Ray Dolap, yerden tasarruf sağlayan yapısı ile oldukça fazla kıyafet saklama kapasitesine de sahip olması nedeniyle yatak odalarının vazgeçilmez ürünleri arasında olmaya devam edecek.

0 Comments

Leave a Comment

Anti-spam test:
+=